Najbardziej popularne rodzaje opieki w Niemczech

Społeczeństwo u naszych zachodnich sąsiadów drastycznie się starzeje. Do tego stopnia, że Niemcy są obecnie uznawane za najstarszy kraj w Europie. Fakt ten przyczynia się do wielu problemów, które wydawać by się mogło, że bezpośrednio nas nie dotyczą. Omówimy je w niniejszym artykule.

senior

Opieka w Niemczech nad osobami starszymi

Gdy senior zaczyna potrzebować pomocy w codziennym funkcjonowaniu, zazwyczaj pierwszą decyzją rodziny jest wspieranie go na własną rękę. Jednak często po krótkim czasie okazuje się, że wymaga to wielu wyrzeczeń. Osoba opiekująca się swoim schorowanym rodzicem musi rezygnować z własnej rodziny, w ekstremalnych przypadkach nawet z pracy. Taka sytuacja może doprowadzić nawet do kłopotów finansowych, do których przyczyniają się zwiększone opłaty na leki dla seniora i utrata pracy przez osobę sprawującą opiekę.

Ponieważ osób starszych jest o wiele więcej niż młodszych, domy opieki w Niemczech są zatłoczone. W większości przypadków na jednego pracownika przypada nawet dwunastu seniorów. Uniemożliwia to opiekę indywidualną: przemęczony personel nie jest w stanie zapewnić opieki na wysokim poziomie. Problematyczne jest samo dostanie się do ośrodka: w większości niemieckich domów spokojnej starości obowiązuje lista dla oczekujących. W ekstremalnych przypadkach na wolne miejsce senior może czekać nawet kilka miesięcy!

Istnieje jeszcze inne wyjście: opiekunka osób starszych. Takie rozwiązanie to odpowiedź na wiele problematycznych kwestii. Przede wszystkim senior nie musi wyprowadzać się z mieszkania, co pozwala oszczędzić wiele stresu i nieprzyjemności. Ponieważ opiekunka wprowadza się do mieszkania seniora, rodzina może spać spokojnie ze świadomością, że ktoś w razie potrzeby jest ciągle w pobliżu seniora.

Jednak taka usługa do najtańszych nie należy: może wynieść nawet 5000 euro miesięcznie wzwyż. Przeciętnej rodziny niemieckiej nie stać na taki co miesięczny wydatek. I tu pojawia się odpowiedź z Polski.

Praca w opiece w Niemczech rozwiązaniem dla obu stron

Wiele polskich pań będących już na emeryturze dorabia do niej jako opiekunka w Niemczech. To idealny zawód dla tej grupy wiekowej: pracodawca nie wymaga skomplikowanych umiejętności komputerowych, a jedynie chęci pomagania słabszym i przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. Przy okazji pomagając innym, można dobrze zarobić: agencja opiekunek Veritas proponuje stawki nawet do 2000 euro netto miesięcznie. Bez żadnych ukrytych i dodatkowych kosztów – agencja zapewnia również bezpłatny transport na miejsce zlecenia, przejrzystą umowę i wszystkie niezbędne ubezpieczenia.

Najbliżsi podopiecznego, potrzebujący opieki w Niemczech, chętnie zatrudniają polskie opiekunki, nie tylko ze względu na niższą cenę. Panie z Polski są doceniane dzięki swojej empatii, wrodzonej umiejętności opiekowania się członkami rodziny oraz gospodarności. Chwalone są też za talent kulinarny.

Jeśli chcesz rozpocząć pracę w opiece w Niemczech, zgłoś się do Veritasu za pomocą formularza na stronie lub przez telefon. Pomagaj innym i jednocześnie zarabiaj!

Więcej na ten temat: opieka Niemcy oferty.

[Artykuł zewnętrzny]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.